EEC - Zasilacze pradu zmiennego AC (DC) - Hipot-Testery bezpieczeństwa elektrycznego

HIK-CONSULTING Autoryzowany Przedstawiciel
AR_logo
SCI-logo
MENU
EEC
pasek
TESTERY BEZPIECZEŃSTWA ELEKTRYCZNEGO
Przejdź do treści

EEC - Zasilacze pradu zmiennego AC (DC)Firma EEC (USA) wytwarza specjalizowane zasilacze laboratoryjne prądu zmiennego, w układzie jednofazowym i trójfazowym. Zasilacze EEC posiadają funkcje testowe i pomiarowe.

Więcej informacji o zasilaczach EEC
Zasilacze EEC są stosowane m.in. do testów urządzeń które wymagają stabilnego i precyzyjnego zasilania sieciowego o częstotliwościach takich jak: 50Hz, 60Hz, 400Hz i innych. W przypadku testowania urządzeń medycznych zachodzi potrzeba zapewnienia stabilnego, wyższego niż standardowe (np. 230V) źródła zasilania sieciowego dla testów bezpieczeństwa elektrycznego typu HIPOT, Line Leakage test...


Zasilacze AC są potrzebne także do badania odporności odbiorników energii elektrycznej na zakłócenia zasilania sieciowego AC, w takiej sytuacji generowane są sekwencje napięcia zasilania nominalnego i zakłóconego.  Dodatkowo zasilacze prądu zmiennego  EEC mogą być przełączane w tryb pracy zasilania DC.


Do zasilaczy EEC jest dostępny bezpłatny program sterujący Power TRAC, który umożliwia:
 • zadawanie parametrów
 • sekwencji testowych
 • odczyt wartości prądu napięcia mocy (czynnej, biernej)
 • współczynnika mocy
 • częstotliwości
 • i innych
SERIA 8500
Seria EEC 8500 to najbardziej wydajne i funkcjonalne źródła zasilania w naszej historii, oferujące lepsze możliwości, funkcjonalność i mniejsze rozmiary w jednej serii. Ta seria jest przeznaczona do symulacji typowych awarii sieci, spadków napięcia i innych nieprawidłowości w zasilaniu. Seria 8500 zapewnia napięcie wyjściowe do 310 VAC i częstotliwość wyjściową w zakresie od 5 Hz do 1200 Hz, co czyni je oczywistym rozwiązaniem dla wszelkiego rodzaju zastosowań. Nie wspominając o ulepszonym interfejsie we wszystkich modelach, całkowicie zaprojektowanym z myślą o użytkowniku końcowym. Nasze źródła 8500 można skonfigurować jako proste źródło prądu zmiennego w trybie standardowym lub jako ulepszoną opcję w trybie programowalnym. Tryb programowalny dodaje korzyści w postaci przemiatania napięcia, częstotliwości, stanów przejściowych i polaryzacji DC w trakcie pojedynczej sekwencji lub kilku różnych testów.

Seria zasilaczy testowych EEC 8500 obejmuje następujące modele:   8505, 8512, 8520, 8530, 8540 i 8560.
8505 AC+DC POWER SOURCE 500VA
8512 AC+DC POWER SOURCE 1.25kVA
8520 AC+DC POWER SOURCE 2kVA
8540 AC+DC POWER SOURCE 4kVA  

Dane Techniczne 8500 - zasilacz EEC

Instrukcja Obsługi 8500 - zasilacze EEC

 • 14 wstępnie skonfigurowanych przebiegów pozwala symulować prawie każdy nienormalny stan DUT, po prostu wybierając przebieg, który chcesz wyprowadzić.
 • Dzięki rozszerzonemu napięciu wyjściowemu do 310 V AC i częstotliwości wyjściowej od 5 Hz do 1200 Hz, 8500 zapewnia pojedyncze, proste rozwiązanie do wielu różnych zastosowań testowych.
 • Opcja trybu zaawansowanego umożliwia łatwą symulację skoków napięcia, spadków napięcia, impulsów napięciowych, przemiatania napięcia, odchylenia prądu stałego i przemiatania częstotliwości, dzięki czemu spełnianie specyficznych wymagań aplikacji testowej jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.
 • Wysoka gęstość mocy przy zmniejszonej całkowitej powierzchni podstawy zapewnia elastyczność potrzebną do korzystania ze źródła zasilania z serii 8500 w zastosowaniach montowanych na blacie lub w stojaku.
 • Łatwa aktualizacja i zachowanie zestawu poleceń z serii 6000, 7000 lub 300XAC dzięki starszemu trybowi programowania.
SERIA 460XAC
     

1 i 3-fazowe zasilacze AC dla laboratoriów pomiarowych, do testowania i serwisu


Moc wyjściowa 6 kVA, znak CE  Pomiary mocy czynnej i biernej. Pomiary cos phi. Możliwość konfiguracji wyjścia w układ 3-fazowy lub 1-fazowy (z 3-krotnie  większym prądem). Przełączanie w tryb pracy DC lub AC. Przeciążalność w krótkim okresie czasu - x3: prądy rozruchowe (in-rush current).
Interfejsy PC do zdalnego sterowania i monitorowania parametrów.

copyright
UWAGA: Nasza strona używa cookies i podobnych technologii, brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to.
Copyright © HIK-CONSULTING           Chabrowa 16, 01-934 Warszawa
tel: 603-639-355 / tel: +48 22 864-99-08       Godziny pracy: 8-16, Pon-Pt
Wróć do spisu treści